Słowem wstępu
Kościół w Kuźni Raciborskiej
W 1771 r. przystąpiono do generalnego remontu kościółka w Kuźni Raciborskiej. Wówczas to Śląsk należał do protestanckich Prus (od 1741 r.) i nie darzył sympatią katolików. W 1783 r. kaplica została rozbudowana i otrzymała wygląd kościoła. Przebudową zajmował się ksiądz Szymon Kalemba. Msze święte odprawiane były jednak nadal przez kapelanów z parafii w Markowicach.
Dworzec PKP
Kuźnia Raciborska oferuje od wielu lat przejazdy kolejowe do dużych miast. 2 lata temu dworzec został wyremontowany i teraz robi bardzo dobre wrażenie
Urząd miasta
Jest nietypowym, jak na warunki województwa śląskiego, cichym i czystym miastem. Zajmuje 32 km2 powierzchni. Liczy 5.858 mieszkańców, leży nad rzeką Rudą, zewsząd otoczone jest lasami. Pierwsze wzmianki o Kuźni Raciborskiej pochodzą z 1461 roku. Wówczas to zarządca dawnego księstwa raciborskiego Octavian Seger von Segenberg zakłada na karczowisku leśnym “Potępa” osiedle hutnicze Segenberg. Wybudowano kuźnicę z dymarkami do wytapiania rudy, powstał tartak i warsztat wyrobu gontów. Rok później powstaje druga kuźnica “Naślepiów”.
Posąg Jezusa
Jest to posąg przedstawiający Jezusa Chrystusa. Jest o częścią opustoszałej willi "HELIOS", o której mowa poniżej.
Opusczona willa "HELIOS"
Willa ze zdjęcia jest opustoszała od dziesiątek lat i niezapowiada się na jej renowacje, lecz jest ciekawym obiektem dla urban explolerów. Kiedyś mieszkała w niej rodzina Jaroszów, która podobno miała układy z miafią.(to tylko plotki, nic takiego im nie udowodniono) Filmik z eksploracji możecie zobaczyć poniżej.